• Inloggen
  • Veelgestelde vragen
  • Nieuwsbrief
040 - 230 03 92 | info@promeetec.nl
Promeetec
  • Home
  • Advies
    • Zorgadministratie
      • Algemene Promeetec Keuring
  • Services
    • Declaratieservice algemeen
    • Medewerker op afstand
    • Bijzondere tandheelkunde
    • Geboortezorg
      • Individuele praktijken geboortezorg
      • Integrale geboortezorg (IGO)
      • Verloskundige zorggroepen
    • Huisartsenzorg
      • Eerstelijns zorggroepen
      • Populatiebekostiging
      • Individuele huisartsenpraktijken
      • Declareren en verrekenen via ZorgDomein
    • Medisch- specialistische zorg
    • Zorgvernieuwing
      • Gecombineerde Leefstijl Interventie (GLI)
      • Geneeskundige zorg voor specifieke patiëntgroepen
      • Substitutieprojecten
  • Software
    • Optimalisatie patiëntgegevens
      • COV4U Pro
      • COV4U Balie
      • COV4U.NET
      • WLZ-applicatie
    • Gemakkelijk declareren – Ei4U
    • Koppeling facturatiegegevens boekhoudsysteem
    • Gratis declaratiesoftware
      • AW-entry
      • GLI-entry
      • GZ-entry
      • LH-entry
      • OS-entry
    • Technische eisen
  • Opleidingen
    • Introductie DBC’s declareren in de medisch specialistische zorg
    • Introductie declareren in de zorg
    • Werken met AW-entry
    • Werken met GZ-entry
    • Werken met LH-entry
    • Werken met OS-entry
  • Over ons
    • Wij zijn Promeetec
    • Ontwikkeling Promeetec
    • Samenwerkingen
    • Werken bij
  • Artikelen
  • Contact
  • Klik om het zoekinvoerveld te openen Klik om het zoekinvoerveld te openen Zoek
  • Menu Menu
  • eerstelijnszorg

De eerstelijnszorg staat onder druk. De zorgvraag groeit, het personeelstekort neemt toe en de complexiteit van zorgvragen wordt groter. Tegelijkertijd ervaren veel zorgprofessionals dat een aanzienlijk deel van hun tijd niet naar patiënten gaat, maar naar administratie. Juist dát staat haaks op de gezamenlijke ambitie zoals verwoord in de Visie eerstelijnszorg 2030. Hoe implementeren wij deze visie in het hart van Promeetec?

Ook wij dragen ons steentje bij aan toegankelijke, persoonsgerichte en samenhangende zorg met meer werkplezier voor professionals. Minder administratieve last is daarin geen bijzaak, maar een noodzakelijke randvoorwaarde. Als iemand die dagelijks het declaratieproces in de eerstelijnszorg ondersteunt, zien wij van dichtbij welke knooppunten er zijn en waar kansen liggen.

Administratieve last: symptoom van een versnipperd systeem
Ons zorgstelsel is ingericht langs disciplines, financieringsstromen en verantwoordingslijnen. Zorgverleners registreren, declareren en verantwoorden in verschillende systemen, vaak met kleine maar cruciale verschillen per zorgverzekeraar of gemeente. De Visie eerstelijnszorg 2030 benoemt dit expliciet: regeldruk en administratieve lasten ondermijnen het werkplezier en dragen bij aan uitstroom van professionals. Administratie wordt problematisch wanneer zij niet langer ondersteunend is aan zorg, maar leidend wordt.

ICT als sleutel tot minder administratie
De visie schetst een toekomst waarin eerstelijnszorgverleners worden ontzorgd op thema’s als praktijkmanagement, ICT en administratie. Daar kunnen wij ons volledig in vinden. Regionale eerstelijnssamenwerkingsverbanden krijgen hierin een belangrijke rol. Zij kunnen faciliteren, standaardiseren en expertise bundelen, zodat niet elke individuele praktijk het wiel opnieuw hoeft uit te vinden.

In de praktijk zien we dat veel administratieve last ontstaat doordat zorgprofessionals zelf verantwoordelijk zijn voor complexe declaratiecontroles, foutcodes en interpretatie van regels. Dat is niet doelmatig. Door administratieve processen slimmer te organiseren, en automatiseren kan tijd worden teruggegeven aan de zorgverlener. Dit is één van onze belangrijkste speerpunten!

Digitalisering: alleen zinvol als het echt helpt
Digitalisering wordt in de visie nadrukkelijk genoemd als middel, niet als doel. Dat geldt ook voor administratie. Wij zijn over één ding heel duidelijk: digitale ondersteuning verlaagt alleen de last als systemen betrouwbaar zijn, goed op elkaar aansluiten en aansluiten bij het werkproces van de zorgprofessional.

Minder administratie = meer passende zorg
Vanuit het declaratieproces bekeken is de boodschap simpel: goede zorg vraagt om goede randvoorwaarden. Minder administratieve last is geen doel op zich. Het is een voorwaarde om passende zorg te kunnen leveren: zorg die aansluit bij de behoefte van de patiënt, op de juiste plek en met de beschikbare capaciteit.

Voor ons is het helder: als we de eerstelijnszorg toegankelijk willen houden, moeten we durven investeren in vertrouwen, ondersteuning en vereenvoudiging. Dat vraagt inzet van alle partijen (zorgverleners, verzekeraars, gemeenten, landelijke overheid en toeleveranciers). Administratie moet kloppen, maar mag nooit de zorg overschaduwen. Wij geloven heel sterk dat we dit samen moeten doen: door processen te vereenvoudigen, ondersteuning te organiseren en ICT centraal te stellen, maken we samen de beweging die de Visie eerstelijnszorg 2030 voor ogen heeft. Minder administratie betekent uiteindelijk méér tijd voor dat waar het om draait: zorg voor mensen.

Wilt u in gesprek over de Visie Eerstelijnszorg 2030? Dan maken we graag een afspraak met u!
Vouwen/uitvouwen

Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op X
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn

Recente artikelen

  • Samenwerking Vivica & Promeetec: “Zorgdeclaraties rondom GLI-trajecten goed geregeld”12 mei 2026
  • 4 belangrijke lessen uit de Visie Eerstelijnszorg 203021 april 2026
  • Hoe richt je je administratieve processen toekomstbestendig in? “Met Promeetec realiseren we een snellere verwerking en beter inzicht”14 april 2026

Advies nodig?

Wilt u meer informatie over een artikel? Of advies nodig bij een specifieke vraagstelling?

Neem dan contact met ons op.

Contact

Luchthavenweg 81.101
5657 EA EINDHOVEN

info@promeetec.nl
040 230 03 92
(niet voor gratis declaratiesoftware)

KvK 17085166

Diensten

Advies
Services
Software
Opleidingen

Wij werken voor

Zorgverzekeraar
Medisch specialistische zorg
Huisartsenzorg
Geboortezorg
Paramedische zorg
Zorgvernieuwing
Multidisciplinaire samenwerkingsverbanden
Leverancier hulpmiddelen

Promeetec is

ISO 27001, ISO 27701, ISO 9001 & NEN 7510 gecertificeerd

en heeft een ISAE 3402 type 2 verklaring.

© Copyright | Kwaaijongens, rebels in oplossingen
  • VECOZO
  • |
  • Disclaimer
  • Privacy statement
  • Algemene voorwaarden
Link naar: Welkom bij Promeetec, Lars! Link naar: Welkom bij Promeetec, Lars! Welkom bij Promeetec, Lars! Link naar: Welkom bij Promeetec, Milena! Link naar: Welkom bij Promeetec, Milena! Welkom bij Promeetec, Milena!
Scroll naar bovenzijde